Kodėl banguojasi nagai?

Kodėl banguojasi nagai?

Gražūs, sveiki nagai – neatsiejama pasitikėjimo savimi ir nepriekaištingos išvaizdos dalis. Tačiau kartais, vietoj lygios ir glotnios nago plokštelės, tenka susidurti su erzinančiomis bangelėmis. Kodėl banguojasi nagai ir ką daryti, kad jie vėl taptų tvirti ir sveiki? Šiame straipsnyje pateiksime atsakymus į šiuos klausimus ir apžvelgsime visas galimas priežastis bei veiksmingus sprendimus.

Banguotų nagų priežastys: nuo netinkamos priežiūros iki rimtesnių sveikatos sutrikimų

Banguoti nagai gali atsirasti dėl įvairių veiksnių, pradedant nuo kasdienių įpročių ir baigiant gilesnėmis organizmo problemomis. Panagrinėkime dažniausiai pasitaikančias priežastis:

Netinkama nagų priežiūra

  • Per dažnas manikiūras su agresyviomis cheminėmis medžiagomis: Geliniai nagai ir ilgalaikis lakavimas, nors ir atrodo gražiai, gali susilpninti nagų plokštelę. Nuolatinis acetono turinčių valiklių naudojimas taip pat ją išsausina ir pažeidžia.
  • Netinkamas odelių stumdymas: Odelių atstumdymas yra svarbi manikiūro dalis, tačiau tai reikia daryti švelniai ir nenaudojant per daug jėgos. Pažeidus odeles, gali būti pažeistas ir nago guolis, o tai gali sukelti banguotumą.
  • Kontaktas su stipriomis cheminėmis medžiagomis be pirštinių: Valymo priemonės, indų plovikliai ir kiti stiprūs chemikalai gali išsausinti ir pažeisti nagus. Visada mūvėkite pirštines tvarkydamiesi namus ar dirbdami su tokiomis medžiagomis.

Drėgmės disbalansas

  • Per dažnas rankų plovimas ar laikymas vandenyje: Nors rankų higiena svarbi, per dažnas plovimas gali pašalinti natūralius nagų apsauginius aliejus ir juos išsausinti. Dėvėkite pirštines ilgesniems darbams vandenyje, pavyzdžiui, plaunant indus.
  • Dehidratacija ir per mažas vandens suvartojimas: Visas kūnas, įskaitant ir nagus, turi būti tinkamai hidratuotas. Stenkitės per dieną išgerti pakankamai vandens, o esant sausai odai ir nagams, papildomai naudokite drėkinančias priemones.

Mitybos trūkumai

  • Vitamino A, B komplekso, C, D ir E trūkumas: Šie vitaminai svarbūs bendrai sveikatai ir nagų būklei. Vitamino A trūkumas gali pasireikšti sausais ir trapiais nagais, o vitamino B trūkumas – banguotais ir nelygiais. Vitaminas C svarbus kolageno gamybai, kuris yra pagrindinė nagų statybinė medžiaga, o vitaminas D padeda kalciui įsisavinti ir taip prisideda prie stiprių nagų. Vitaminas E veikia kaip antioksidantas ir padeda apsaugoti nagus nuo aplinkos poveikio.
  • Geležies, cinko ir biotino trūkumas: Geležis svarbus deguonies pernašai į visas kūno ląsteles, įskaitant ir tas, kurios atsakingos už nagų augimą. Jo trūkumas gali pasireikšti banguotais ir silpnais nagais. Cinkas taip pat svarbus sveikiems nagams, o jo trūkumas gali sukelti baltų dėmelių ir bangelių atsiradimą. Biotinas yra B grupės vitaminas, kuris dalyvauja riebalų ir baltymų apykaitoje bei yra svarbus sveikų plaukų ir nagų augimui.

Banguotų nagų gydymas ir profilaktika

Žinant priežastis, kodėl banguojasi nagai, galima imtis veiksmų jų būklei pagerinti. Štai keli svarbūs žingsniai sveikesnių ir gražesnių nagų link:

Švelni nagų priežiūra

  • Naudokite švelnius, be acetono turinčius nagų lako valiklius: Acetonas yra stipri cheminė medžiaga, galinti išsausinti ir pažeisti nagus. Rinkitės priemones be acetono arba su jo minimalia koncentracija.
  • Dėvėkite pirštines tvarkydamiesi namus ar dirbdami su cheminėmis medžiagomis: Plaunant indus, valant namus ar dirbant sode, visada mūvėkite pirštines. Taip apsaugosite nagus nuo agresyvių chemikalų poveikio.
  • Leiskite nagams „kvėpuoti“ tarp manikiūrų: Geliniai nagai ir ilgalaikis lakavimas gali atrodyti gražiai, tačiau jie taip pat gali neleisti nagams gauti pakankamai deguonies. Darykite pertraukas tarp ilgalaikių lakavimų ir leiskite nagams atsigauti.

Tinkama mityba

  • Vartokite maistingą maistą, kuriame gausu vitaminų A, B, C, D ir E: Į savo racioną įtraukite įvairių spalvotų vaisių ir daržovių, liesų baltymų šaltinių, tokių kaip vištiena, žuvis, riešutai ir sėklos. Šiuose maisto produktuose gausu vitaminų ir mineralų, svarbių sveikiems nagams.
  • Į savo racioną įtraukite biotino ir geležies turtingus maisto produktus: Biotino yra kiaušiniuose, lašišoje, avokaduose, migdoluose ir grybuose. Geležies gausite iš liesos raudonos mėsos, kepenų, lęšių, špinatų ir pupų.

Drėkinimas

  • Naudokite rankų kremą su vitaminu E ir aliejais, kad nagai ir rankų oda būtų drėkinama: Vitaminas E yra antioksidantas, kuris padeda apsaugoti nagus nuo išsausėjimo ir lūžinėjimo. Rankų kremas taip pat sudaro apsauginį barjerą, kuris sulaiko drėgmę.
  • Dėvėkite pirštines prieš miegą su drėkinančiu rankų kremu: Tepkite rankas ir nagus gausiu drėkinamuoju rankų kremu ir užsimaukite medvilnines pirštines prieš miegą. Tai padės naktį išlaikyti drėgmę.

Gydymas

  • Jei įtariate, kad banguoti nagai yra susiję su sveikatos būkle, kreipkitės į gydytoją: Sutrikusi skydliaukės veikla, geležies stokos anemija ar kai kurios odos ligos gali pasireikšti ir banguotais nagais. Gydytojas gali paskirti tyrimus ir nustatyti tikslią priežastį.

Papildomi patarimai gražesniems nagams

  • Nagų stiprinimo priemonės: Pasidomėkite nagų stiprikliu, kuriame yra keratino ir biotino. Šios medžiagos gali padėti nagams tapti stipresniems ir mažiau linkusiems banguotis.
  • Profesionali pagalba: Kreipkitės į kvalifikuotą manikiūristę, kuri gali pasiūlyti gydymą keratinu arba kitas procedūras, kurios padės pagerinti nagų būklę.

Banguoti nagai dažniausiai nėra rimtos būklės požymis. Tačiau jie gali būti erzinanti estetinė problema. Laimei, paprasti pokyčiai kasdienėje rutinoje ir tinkama nagų priežiūra gali padėti atstatyti jų sveikatą ir grožį. 

Šaltiniai

https://my.clevelandclinic.org/health/symptoms/24459-ridges-in-nails

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319867#types-and-causes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *