Kodėl labai prakaituoja galva?

Kodėl labai prakaituoja galva?

Prakaituojame visi. Tai natūralus procesas, padedantis kūnui reguliuoti temperatūrą ir išleisti toksinus. Tačiau kai galva ir veidas tampa panašūs į asmeninį fontaną, gali kilti ne tik diskomfortas, bet ir nerimas. Suprasti, kodėl taip nutinka, yra pirmas žingsnis kovojant su per dideliu prakaitavimu. Šiame straipsnyje gilinamės į dažniausiai pasitaikančias priežastis, atsižvelgdami į įvairius amžiaus tarpsnius, ir siūlome patarimų, kaip suvaldyti šią galvos drėgmės problemą.

Dažniausios gausaus galvos prakaitavimo priežastys

Kūdikiai ir vaikai

 • Termoreguliacijos sistema: Mažylių termoreguliacijos sistema dar nėra tobula, todėl jie linkę perkaisti ir gausiau prakaituoti net esant normaliai temperatūrai.
 • Miegas: Padidėjusi kūno temperatūra miego metu gali sukelti gausesnį prakaitavimą.
 • Vaikų aktyvumas: Žaidimai ir linksmybės padidina kūno temperatūrą, skatindamos ir prakaitavimą.
 • Ligos: Karščiavimas, ausų infekcijos, dantų dygimas ir kiti mažųjų negalavimai gali būti gausaus prakaitavimo kaltininkai.

Paaugliai ir suaugusieji

 • Stresas ir nerimas: Šiuolaikiniame pasaulyje sunku išvengti streso, o jo metu suaktyvėja simpatinė nervų sistema, išsiskiria adrenalinas ir imame gausiau prakaituoti.
 • Hormonų pokyčiai: Menopauzė, nėštumas, skydliaukės problemos – visa tai gali paveikti prakaitavimą.
 • Vaistai: Tam tikri vaistai, tokie kaip antidepresantai ar skausmą malšinantys preparatai, gali turėti šalutinį poveikį – prakaitavimą.
 • Neurologinės ligos: Parkinsono liga, insultas, autonominės nervų sistemos sutrikimai gali sutrikdyti prakaitavimo reguliavimą.
 • Kitos priežastys: Pernelyg intensyvus sportas, karšta aplinka, aštrus maistas, kofeinas, alkoholis – visa tai gali padėti galvai pavirsti miniatiūriniu kriokliu.

Kada kreiptis į gydytoją?

Jei gausus prakaitavimas nuolatinis, vargina be aiškios priežasties, lydimas kitų simptomų, tokių kaip karščiavimas, svorio kritimas, silpnumas, galvos svaigimas ar dusulys, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju. Galimos rimtesnės ligos, o gydytojas, atlikęs tyrimus, galės nustatyti tikslią priežastį ir paskirti tinkamą gydymą.

Patarimai, kaip numalšinti galvos drėgmę

 • Drabužiai: Pasirenkite lengvus, orui laidžius drabužius iš natūralių audinių, tokių kaip medvilnė ar linas. Jie leis odai kvėpuoti ir išgarinti drėgmę.
 • Aplinka: Venkite pernelyg karštų patalpų ir tiesioginių saulės spindulių. Pasinaudokite oro kondicionieriumi ar ventiliatoriumi, kad nuramintumėte įkaitusį kūną.
 • Hidratacija: Gerkite pakankamai vandens, kad organizmas neapgaudinėtų savęs ir neprakaituotų daugiau, norėdamas kompensuoti skysčių trūkumą.
 • Mityba: Maistas gali daryti įtaką. Rinkitės lengvą maistą, venkite aštraus maisto, kofeino ir alkoholio, kurie gali didinti kūno temperatūrą ir prakaitavimą.
 • Streso valdymas: Pasitelkite atsipalaidavimo technikas, tokias kaip joga, meditacija ar giluminis kvėpavimas, kad nuramintumėte stresą ir sumažintumėte prakaitavimą.
 • Higiena: Reguliariai prauskite galvą ir veidą švelniomis priemonėmis. Naudokite dezodorantus ar antiperspirantus, skirtus jautriai galvos odai. Venkite stiprių kvapų ar alkoholio turinčių priemonių, galinčių sudirginti odą ir paskatinti prakaitavimą.
 • Botulino toksino injekcijos: Esant itin gausiam galvos prakaitavimui, dermatologas gali pasiūlyti botulino toksino injekcijas. Jos blokuoja prakaito liaukų veiklą ir sumažina prakaitavimą.
 • Chirurginis gydymas: Kraštutiniais atvejais, kai kiti gydymo būdai neveiksmingi, gali būti svarstomas chirurginis gydymas, pavyzdžiui, prakaito liaukų šalinimas. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, būtina įvertinti visas rizikas ir pasitarti su gydytoju.

Apie veido prakaitavimą

Veidas kartu su galva dažnai tampa per didelio prakaitavimo taikiniu. Specifinės priežastys gali būti panašios į galvos prakaitavimą, tačiau yra ir keletas veidui būdingų veiksnių:

 • Rožinė: Ši odos liga gali sukelti veido paraudimą ir prakaitavimą.
 • Hipoglikemija: Žemas cukraus kiekis kraujyje gali paskatinti veido prakaitavimą.
 • Veido struktūra: Kai kurie žmonės turi daugiau prakaito liaukų ant veido, todėl gali gausiau prakaituoti.

Atminkite, kad kiekvieno žmogaus prakaitavimas yra individualus. Įsiklausykite į savo kūno signalus, stebėkite simptomus ir nedvejokite kreiptis į gydytoją, jei neramina gausus galvos ar veido prakaitavimas. Kartu galite išsiaiškinti priežastis ir rasti veiksmingų būdų, kaip suvaldyti šią drėgmę.

Tikimės, kad šis išsamesnis straipsnis suteiks jums daugiau žinių apie gausaus galvos prakaitavimo priežastis ir kaip su juo kovoti. Nepamirškite, kad rūpinimasis savimi, klausymasis kūno ir gydytojo pagalba yra geriausias būdas nugalėti drėgmę ir mėgautis komfortišku gyvenimu.

Šaltiniai

https://www.healthline.com/health/how-to-stop-sweating-face

https://www.medicalnewstoday.com/articles/excessive-face-and-head-sweating

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *