Kodėl negalima švęsti 40 gimtadienio?

Kodėl negalima švęsti 40 gimtadienio?

Keturiasdešimtmetis – tai ne tik svarbus gyvenimo etapas, bet ir laikotarpis, apipintas įvairiais prietarais bei tradicijomis. Nors kai kurie žmonės nekreipia dėmesio į šiuos mitus, kitiems jie gali sukelti abejonių, kaip tinkamai pažymėti 40 metų jubiliejų. Tačiau, ar tikrai turėtume vengti šio jubiliejaus šventimo? Šiame straipsnyje pasidalinsime įžvalgomis ir patarimais, kaip švęsti šią progą, nepaisant esamų prietarų.

Skaičiaus 40 reikšmė kultūroje ir tradicijose

40 metų jubiliejus yra ne tik asmeninės brandos simbolis, bet ir skaičius, turintis gilias šaknis įvairiose kultūrose. Biblijos istorijoje šis skaičius dažnai pasirodo kaip laikotarpio, per kurį žmonės patiria išbandymus, simbolis. 40 metų klajonės dykumoje ar 40 dienų potvynis yra tik keletas pavyzdžių, kaip šis skaičius asocijuojamas su perėjimo ir atgimimo momentais.

Astrologija ir 40 metų riba

Pasak astrologijos, su 40 gimtadieniu prasideda laikotarpis, kuomet žmogų veikia Urano planeta, simbolizuojanti pokyčius ir netikėtumus. Tai gali būti laikas, kai asmenys patiria svarbias gyvenimo permainas. Tačiau tai taip pat yra proga atsigręžti į savo patirtis ir mokymus, įgytus per pirmąjį gyvenimo ketvirtį. Todėl 40 gimtadieniui gali apimti naujų pradžių šventimą ir asmeninio augimo paminėjimą.

Taro kortų simbolika ir skaičius 40

Taro kortose skaičius 4 dažnai siejamas su tvarka ir struktūra, tačiau kartu gali simbolizuoti ir stagnaciją ar baimes. 40 metų jubiliejus, pridėjus nulį, simbolizuoja naują pradžią po pilno ciklo. Tai yra proga peržiūrėti savo gyvenimo kelionę ir nustatyti naujas kryptis.

Azijos požiūris į skaičių 40

Azijoje 40 metų jubiliejus dažnai laikomas nelaiminga proga. Tai susiję su tikėjimu, kad skaičius keturi, skambėdamas panašiai kaip žodis „mirtis” kai kuriomis Azijos kalbomis, neša neigiamą energiją. Vis dėlto, modernioje visuomenėje šie tikėjimai dažnai peržengti, ieškant būdų švęsti gyvenimo etapus, nepriklausomai nuo skaičių simbolikos.

Kaip švęsti 40-metį, nepaisant prietarų?

Jei norite pažymėti savo ar artimojo 40 metų jubiliejų, yra daugybė būdų tai padaryti originaliai ir linksminti:

  1. Vakarėlis po gimtadienio – surenkite šventę kelias dienas ar savaitės po tikrojo gimtadienio, taip simboliškai žengdami į naują gyvenimo etapą.
  2. Kūrybiškai apeikite skaičių 40 – vietoj akcentavimo ant amžiaus, sutelkite dėmesį į šventės temą, pvz., „Naujos pradžios vakarėlis”.
  3. Sujunkite su kitomis šventėmis – jei jūsų gimtadienis artimas kitai svarbiai datai, švęskite juos kartu, pavyzdžiui, su jubiliejumi 40 ir Vėliavos dienos švente.

Išvados

Nors kai kurie gali laikytis senų tradicijų ir prietarų, šiuolaikinėje visuomenėje turime laisvę švęsti 40 gimtadienį būtent taip, kaip mums patinka. Svarbiausia yra šventės prasmė ir bendravimas su artimaisiais, o ne skaičių magija. Sveikinimai 40 jubiliejaus proga yra puiki proga paraginti augimą, brandą ir naujų tikslų siekimą.

Šaltiniai

https://eng.obozrevatel.com/section-news/news-why-you-can-not-celebrate-40-years-folk-omens-and-the-opinion-of-astrologers-10-11-2023.html

https://mysteries24.com/n-127964-Why_Should_We_Not_Celebrate_a_40th_Birthday

Apie autorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *