Kodėl katės laižo šeimininką?

Kodėl katės laižo šeimininką?

Katės yra žavios būtybės, pasižyminčios įvairiu keistu ir žaviu elgesiu. Vienas iš tokių elgesio būdų, kuris dažnai glumina šeimininkus, yra jų polinkis laižyti. Jei kada nors savęs klausėte: „Kodėl mano katė nuolat mane laižo?”, šis straipsnis skirtas jums! Gilinamės į kačių laižymo pasaulį, kad atskleistume šio paplitusio elgesio priežastis.

Kokia yra kačių laižymo priežastis?

Nesvarbu, ar tai būtų švelnus rankos laižymas, ar visiškas rankos laižymas, kačių laižymas gali būti ir linksmas, ir meilus. Tačiau kas iš tikrųjų lemia tokį elgesį? Pasirodo, yra kelios priežastys, kodėl jūsų pūkuotasis draugas gali jus laižyti. Panagrinėkime juos!

Meilės ir prieraišumo išraiška

Kaip ir murkimas ar švelnus galvos linktelėjimas, laižymas yra jūsų katės būdas išreikšti meilę ir prisirišimą prie jūsų. Kai katė motina laižo savo kačiukus, ji užmezga tvirtą ryšį, paremtą pasitikėjimu ir rūpesčiu. Šį elgesį katės dažnai perkelia į suaugusiųjų amžių, laižydamos jus, kad parodytų tokią pat meilę, kokią rodytų kitam katinui. Laikykite šiuos laižymus katės būdu pasakyti: „Tu esi mano žmogus ir aš tave myliu!”

Instinktyvūs viliojimo įpročiai

Katės yra neįtikėtinai išrankios, kai kalbama apie priežiūrą. Jos praleidžia didelę dienos dalį laižydamos savo kailį, kad jis būtų be nešvarumų. Jų pasaulyje viliojimas yra ne tik higienos reikalas, bet ir gyvybiškai svarbi socialinė veikla. Katės gali pratęsti šį priežiūros instinktą ir jums, laikydamos jus savo kailinių šeimos nariais. Galvokite, kad jūsų katės laižymas yra bandymas išlaikyti jus tokius pat švarius ir tvarkingus, kaip ir jos pačios!

Teritorijos žymėjimas

Ar žinojote, kad katės skruostuose, kaktoje ir net letenose turi kvapų liaukų? Kai jos trinasi į jus arba jus laižo, jos subtiliai skleidžia savo unikalų kvapą. Taip žymėdamos kvapą, jos nori pripažinti jus savo teritorijos dalimi ir pranešti kitiems gyvūnams, kad prie jūsų negalima eiti. Taigi šie iš pažiūros meilūs laižymai gali būti tik būdas jūsų katei pranešti pasauliui: „Šis žmogus yra mano!”

Jūsų skonis įdomus

Katės turi daug sudėtingesnį skonio pojūtį nei mes. Jų dėmesį gali patraukti jūsų odos sūrumo likučiai, silpnas losjono kvapas, o gal net išliekantis paskutinio užkandžio skonis. Jei jūsų katė itin daug dėmesio skiria jūsų rankų ar veido laižymui, tikėtina, kad ten yra jai patinkantis skonis.

Dėmesio arba užtikrintumo siekimas

Kartais katės laižymas gali būti subtilus būdas siekti jūsų dėmesio. Jūsų katė gali būti išmokusi, kad laižydama gauna iš jūsų atsaką – galbūt su ja kalbate, glostote ar net žaidžiate. Jei jūsų naminis gyvūnas jaučia, kad jam reikia papildomos meilės, arba patiria stresą dėl pokyčių namuose, keli meilūs laižymai gali būti jo būdas bandyti atkurti ryšį su jumis.

Kai laižymas reiškia kažką daugiau

Nors laižymas paprastai yra visiškai normalus meilės ar socialinio ryšio požymis, pernelyg intensyvus laižymas ar viliojimas kartais gali reikšti esminę problemą. Jei jūsų katės laižymas tampa įkyrus, dėl to atsiranda plikų dėmių arba sudirgsta oda, tai gali būti streso, nerimo ar net sveikatos problemų požymis. Rekomenduojama pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, kad būtų galima atmesti bet kokias sveikatos problemas ir pašalinti bet kokius galimus nerimo šaltinius.

Ar turėčiau leisti savo katei mane laižyti?

Ar leisti savo katei laižyti jus, ar ne, yra asmeninis sprendimas. Higienos požiūriu katės laikosi gana švariai, tačiau jų seilės gali pernešti bakterijų. Apskritai meilės ryšys, užsimezgantis laižant, nusveria galimus trūkumus. Vis dėlto, jei norite to išvengti, galite duoti jai žaislą arba švelniai pakrapštyti už ausų.

Suprasdami priežastis, kodėl katės laižo savo šeimininkus, galime užmegzti glaudesnį ryšį su savo augintiniais. Apskritai šie bučiniai yra puikus ženklas, kad jūsų katė jus myli, pasitiki ir laiko savo pasididžiavimo nariu. Žinoma, visada stebėkite savo katės elgesį, ar ji nelaižo per daug arba ar nėra pokyčių, dėl kurių gali prireikti veterinarijos gydytojo nuomonės.

Šaltiniai

https://www.uk.sheba.com/blog/bonding-care/why-do-cats-lick-you-what-does-it-mean

https://www.petmd.com/cat/behavior/why-does-my-cat-lick-me

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *