Kodėl kavos aparatas nedaro pieno putos?

Kodėl kavos aparatas nedaro pieno putos?

Putojantis pienas – neatsiejama dalis daugelio populiarių kavos gėrimų, tokių kaip latte, cappuccino ir macchiato. Tačiau kartais, nepaisant pastangų, jūsų kavos aparatas gali neduoti tos stangrios, aksominės pieno putos, kurios taip trokštate. Kas gi nutiko? Nesijaudinkite, nes šiame išsamiame vadove mes išnagrinėsime dažniausiai pasitaikančias priežastis, kodėl kavos aparatai neplaka pieno putos, ir pateiksime paprastus bei veiksmingus sprendimus, kaip išspręsti šią problemą įvairių tipų kavos aparatams: DeLonghi, Jura, Philips ar Miele.

Pieno putos paslaptis: nuo pieno kokybės iki technikos

Pieno puta atsiranda dėl smulkių oro burbuliukų esančių pieno riebaluose ir baltymuose. Norint pasiekti tobulą putą, svarbūs keli esminiai faktoriai:

 • Pieno kokybė: Naudokite šviežią, riebų pieną (idealiai tinka nuo 2,5% iki 3,5% riebumo pienas). Liesame piene trūksta riebalų, kurie reikalingi stabiliai putai susidaryti.
 • Temperatūra: Pienas turi būti tinkamos temperatūros – per šaltas pienas sunkiai putoja, o per karštas gali prisvilti. Ideali temperatūra yra tarp 4°C ir 6°C.
 • Pieno plakimo technika: Į pieno ąsotį įpilkite rekomenduojamą pieno kiekį (per didelis kiekis sunkiai suplakamas į putą) ir panardinkite pieno plakimo antgalį maždaug iki pusės į pieną. Laikykite antgalį šiek tiek pasvirusį, kad pienas suktųsi sūkuriu, traukdamas orą ir sudarydamas putą.

Dažniausios pieno putos nebuvimo priežastys ir sprendimai

1. Užsikimšusi sistema

Užsikimšusi pieno sistema yra viena dažniausių priežasčių, kodėl kavos aparatai neplaka pieno putos. Kai pieno kanaluose ar garo latakuose susikaupia pieno likučiai, garai negali tinkamai praeiti ir sukurti putos.

Simptomai:

 • Pienas neteka arba teka silpna srovele.
 • Garo skleidžiamas garsas silpnesnis nei įprastai.
 • Gali pasirodyti klaidos pranešimas ekrane (priklausomai nuo kavos aparato modelio).

Sprendimas:

 • Visų tipų kavos aparatams: Pasitikrinkite gamintojo instrukciją saugiam kavos aparato išardymui ir valymui. Išvalykite garo lataką ir pieno ąsočio vamzdelį šiltu vandeniu ir plovikliu, tinkamu naudoti su maisto produktais.
 • Automatiniams kavos aparatams: Daugelis automatinių kavos aparatų, tokių kaip DeLonghi ir Jura, turi automatines valymo programas. Reguliariai naudokitės šiomis programomis, kad išvalytumėte pieno sistemą. Gamintojas taip pat gali rekomenduoti naudoti specialias valymo priemones, skirtas pieno sistemos valymui.
 • Pastaba: Prieš išardydami kavos aparatą ir valydami pieno sistemą, būtinai išjunkite jį iš elektros tinklo.

Papildomas patarimas: Jei turite įmontuojamą kavos aparatą, nepamirškite išvalyti ir pieno tiekimo vamzdelio, jungiančio kavos aparatą su pieno talpa.

2. Netinkamas slėgis

Nepakankamas garo slėgis gali būti dar viena priežastis, kodėl jūsų kavos aparatas nesudaro pieno putos. Garo slėgis yra būtinas norint pieną suplakti į smulkius burbuliukus.

Simptomai:

 • Pienas kaitinamas, bet putos nesusidaro.
 • Pienas iš garo latako gali pasirodyti kaip skystas skystis.

Sprendimas:

 • Visų tipų kavos aparatams: Pasitikrinkite gamintojo instrukciją, kaip sureguliuoti garo slėgį. Slėgio reguliavimo būdas gali skirtis priklausomai nuo kavos aparato modelio. Kai kuriuose modeliuose, tokiuose kaip Philips kavos aparatai, garo slėgis gali būti automatiškai reguliuojamas, o kituose, pavyzdžiui, pusiau automatiniuose kavos aparatuose, jį gali tekti reguliuoti rankiniu būdu.
 • Pastaba: Jei nesate tikri, kaip sureguliuoti garo slėgį, nesistenkite to daryti patys. Kreipkitės į kvalifikuotą techniką arba gamintojo techninės pagalbos tarnybą.

3. Prastos kokybės pienas

Ne visi pieno tipai yra vienodai tinkami pieno putai gaminti. Pieno riebumas, pasterizavimo būdas ir netgi laikymo sąlygos gali turėti įtakos jo gebėjimui susiplakti į standžią putą.

Simptomai:

 • Sunku pieną suplakti į stangrią putą.
 • Puta greitai skystėja ir dingsta.

Sprendimas:

 • Naudokite šviežią, riebų pieną (idealiai tinka nuo 2,5% iki 3,5% riebumo pienas). Liesame piene trūksta riebalų, kurie reikalingi stabiliai putai susidaryti.
 • Pasirinkite pieną, kuris buvo pasterizuotas žemoje temperatūroje. Aukštoje temperatūroje pasterizuotas pienas sunkiau suplakamas.
 • Prieš naudojimą išimkite pieną iš šaldytuvo likus 10-15 minučių, kad jis pasiektų tinkamą temperatūrą (apie 4°C).

Papildomi patarimai tobuloms pieno putoms

Pieno ąsotis

 • Prieš kiekvieną naudojimą ir po jo išplaukite pieno ąsotį šiltu vandeniu ir plovikliu, tinkamu naudoti su maisto produktais.
 • Įpilkite tiek pieno, kiek rekomenduoja gamintojas. Per didelis pieno kiekis sunkiai suplakamas į putą. Kai kurie pieno ąsočiai turi įspaustas linijas, rodančias minimalų ir maksimalų pieno kiekį idealiai putai pasiekti.

Pieno kaitinimas

 • Nenaudokite per karšto pieno – optimali temperatūra yra apie 4°C. Per karštas pienas gali pridegti ir suteikti nemalonų skonį kavai.
 • Kai kurie kavos aparatai, tokie kaip įmontuojamieji modeliai, turi integruotą pieno kaitinimo funkciją.
 • Jei jūsų kavos aparatas neturi pieno kaitinimo funkcijos, galite pieną pašildyti atskirai mikrobangų krosnelėje arba ant viryklės. Tačiau būkite atsargūs, kad jo neperkaitintumėte.

Pieno plakimo antgalis

 • Naudokite specialų pieno plakimo antgalį, jei jis yra komplekte su jūsų kavos aparatu. Šie antgaliai suprojektuoti taip, kad į pieną įtrauktų kuo daugiau oro ir sukurtų stangrią putą.
 • Reguliariai valykite pieno plakimo antgalį, kad jis neužsikimštų pieno likučiais.

Kada kreiptis į specialistą?

Jei išbandėte visus aukščiau pateiktus patarimus, bet jūsų kavos aparatas vis tiek neplaka pieno putos, rekomenduojama kreiptis į įgaliotą kavos aparatų serviso centrą. Jie gali diagnozuoti problemą ir ją išspręsti. Nepamirškite pasakyti technikui apie kavos aparato modelį ir visas pastangas, kurias jau išbandėte, kad išspręstumėte problemą.

Išvada

Pieno puta – puikus būdas patobulinti kavos skonį ir išvaizdą. Tinkama priežiūra ir teisingas naudojimas yra raktas į tobulą pieno putą. Šiame straipsnyje pateikėme išsamią informaciją apie dažniausiai pasitaikančias priežastis, kodėl kavos aparatai neplaka pieno putos, ir pateikėme sprendimus, kaip išspręsti šią problemą įvairių tipų kavos aparatams, įskaitant DeLonghi, Jura, Philips, Miele modelius.

Nepamirškite šių svarbių dalykų:

 • Reguliariai valykite kavos aparatą, ypač pieno sistemą.
 • Naudokite šviežią, riebų pieną (idealiai tinka nuo 2,5% iki 3,5% riebumo pienas).
 • Įsitikinkite, kad pienas yra tinkamos temperatūros (apie 4°C).
 • Laikykitės gamintojo instrukcijų dėl garo slėgio reguliavimo, jei jūsų kavos aparatas turi šią funkciją.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums suprasti, kodėl jūsų kavos aparatas neplaka pieno putos, ir pateikė reikiamus patarimus, kaip išspręsti problemą. Dabar galite mėgautis skania kava su tobula pieno puta kiekvieną rytą!

Papildoma informacija

Alternatyvos pieno putai

Jei negalite pasiekti norimo pieno putos rezultato arba netoleruojate pieno produktų, galite išbandyti alternatyvas:

 • Augalinis pienas: Kai kurie augaliniai pieno variantai, pavyzdžiui, sojos pienas, avižų pienas ir migdolų pienas, gali būti naudojami pieno putai gaminti. Tačiau jų gebėjimas susiplakti gali skirtis, todėl gali tekti eksperimentuoti, kad rastumėte jums tinkamiausią variantą.
 • Kavos milteliai su pieno putas imituojančiomis medžiagomis: Rinkoje galite rasti specialių kavos miltelių, kurių sudėtyje yra pieno milteliai ir kitos medžiagos, imituojančios pieno putos skonį ir tekstūrą.

Jei turite klausimų apie konkretaus kavos aparato modelį ar kyla kitų problemų su pieno puta, rekomenduojama pasikonsultuoti su kavos aparato gamintojo klientų aptarnavimo komanda arba peržiūrėti gamintojo pateiktą informaciją internete.

Šaltiniai

https://www.eatmy.news/2023/02/is-your-milk-not-frothing-here-are-7.html

https://foamycoffee.com/why-is-my-milk-not-frothing/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *