Kodėl neprisipildo tualeto bakelis?

Kodėl neprisipildo tualeto bakelis?

Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime susidūrė su erzinančia situacija – neprisipildančiu tualeto bakeliu. Nesvarbu, ar tai visiškai ne pasipildantis bakelis, ar tik iki tam tikro lygio, ši problema gali sutrikdyti įprastą dienos ritmą ir reikalauti greito sprendimo. Šiame išsamiame vadove mes ne tik atsakysime į klausimą „Kodėl neprisipildo tualeto bakelis?”, bet ir pateiksime lengvai suprantamus žingsnius, kaip patiems pašalinti šią problemą bei patarimus, kaip jos išvengti ateityje.

Klozeto bakelis neprisipildo: požymiai

Yra keli pagrindiniai požymiai, kurie gali įspėti apie tualeto bakelio problemas:

 • Paspaudus nuleidimo mygtuką, vanduo neteka arba teka silpnai. Tai yra akivaizdžiausias požymis, kad tualeto bakelis neprisipildė iki reikiamo lygio.
 • Vanduo tualeto bakelyje pasiekia tik tam tikrą lygį ir daugiau nepasipildo. Nors vanduo vis tiek teka, jo kiekio gali nepakakti tinkamam nuleidimui.
 • Nuolat girdisi vandens tekėjimo garsas iš tualeto bakelio. Tai gali reikšti, kad vanduo nuolat teka į bakelį, tačiau dėl tam tikrų gedimų jis nepasiekia reikiamo lygio, kad sustabdytų vandens tiekimą.

Jei pastebėjote bent vieną iš šių požymių, laikas imtis veiksmų ir išsiaiškinti, kodėl neprisipildo tualeto bakelis.

Kodėl neprisipildo klozeto / tualeto bakelis? Galimos priežastys

Neprisipildantis tualeto bakelis gali turėti keletą skirtingų priežasčių. Štai kelios dažniausiai pasitaikančios:

 • Sugedusi bakelio plūdė: Plūdė yra tualeto bakelio viduje esantis komponentas, atsakingas už vandens lygio reguliavimą. Kai bakelis prisipildo vandens, plūdė plūduriuoja ir pasiekia tam tikrą lygį, kuris signalizuoja vožtuvui sustabdyti vandens tiekimą. Jei plūdė yra pažeista, užsikimšusi arba kitaip sugedusi, ji gali neteisingai signalizuoti apie pilną bakelį, nors jis iš tikrųjų nėra pilnas, todėl vanduo nepasiekia reikiamo lygio.
 • Uždarytas vandens padavimo vožtuvas: Vandens padavimo vožtuvas yra atsakingas už vandens tiekimą į tualeto bakelį. Jei šis vožtuvas yra uždarytas, akivaizdu, kad vanduo negalės patekti į bakelį ir jis neprisipildys. Vožtuvas gali būti uždarytas rankiniu būdu, tačiau dažniausiai jis būna užsikimšęs nuosėdomis arba sugedęs.
 • Nuleidimo mechanizmo gedimai: Nuleidimo mechanizmas yra atsakingas už vandens nuleidimą iš tualeto bakelio ir bakelio papildymą nauju vandeniu. Jei nuleidimo mechanizmo dalys yra susidėvėjusios, pažeistos ar kitaip sugedusios, gali kilti įvairių problemų, įskaitant nepilnai prisipildantį tualeto bakelį. Pavyzdžiui, sugedęs klozeto bakelio nuleidimo vožtuvas gali netinkamai uždaryti vandens srautą, todėl vanduo nuolat tekės į bakelį, neleidžiant jam tinkamai prisipildyti.
 • Vandens slėgio problemos: Per mažas vandens slėgis taip pat gali būti priežastis, kodėl neprisipildo tualeto bakelis. Jei vandens slėgis yra per silpnas, jis negali pakankamai greitai pripildyti bakelio iki reikiamo lygio.

Klozeto / tualeto bakelio taisymas: žingsniai

Prieš pradėdami taisyti tualeto bakelį, svarbu imtis kelių atsargumo priemonių:

 • Įsitikinkite, kad turite reikiamus įrankius. Jums gali prireikti atsuktuvų, replių, galbūt atsarginių tualeto bakelio dalių, priklausomai nuo nustatytos problemos.
 • Uždarykite vandens tiekimą į tualeto bakelį. Tai galite padaryti pasukdami vandens tiekimo vožtuvą, esantį prie grindų arba už sienos. Šis vožtuvas paprastai būna su rankena, kurią reikia pasukti 90 laipsnių kampu, kad sustabdytumėte vandens tiekimą.
 • Išleiskite vandenį iš tualeto bakelio. Paspauskite nuleidimo mygtuką ir leiskite vandeniui visiškai ištekėti. Taip galėsite geriau matyti tualeto bakelio vidų ir atlikti reikalingus veiksmus.

Kai pasiruošite, galite pradėti trikdžių šalinimą pagal įtariamas problemos priežastis.

Trikčių šalinimas pagal galimas priežastis

1. Sugedusi plūdė

 • Patikrinkite, ar plūdė gali laisvai judėti bakelyje. Ji neturėtų užkliūti už jokių bakelio dalių ar būti pažeista.
 • Jei plūdė yra nuleista, įtrūkusi, susidėvėjusi ar kitaip pažeista, ją reikia pakeisti naują. Naują plūdę galite įsigyti santechnikos prekių parduotuvėje. Įsitikinkite, kad perkate tinkamą modelį, kuris suderinamas su jūsų tualeto bakeliu.
 • Kai kuriuose tualeto bakeliuose naudojamos reguliuojamos plūdės. Jei jūsų bakelis turi tokią plūdę, galite pabandyti ją šiek tiek pakelti. Taip padidinsite vandens lygį bakelyje. Tačiau darykite tai atsargiai ir po kiekvieno reguliavimo patikrinkite, ar bakelis nepersipildo.

2. Uždarytas vandens padavimo vožtuvas

 • Patikrinkite, ar vandens padavimo vožtuvas yra atidarytas. Vožtuvas turi būti pasuktas lygiagrečiai vamzdžiui, kad vanduo galėtų tekėti.
 • Jei vožtuvas yra užsikimšęs nuosėdomis, galite pabandyti jį atsargiai pravalyti šepetėliu ar plonu daiktu, pavyzdžiui, degtuku. Tačiau būkite atsargūs nepažeisti vožtuvo mechanizmo.
 • Jei valymas nepadeda arba vožtuvas akivaizdžiai sugadintas, jį reikia pakeisti nauju.

3. Nuleidimo mechanizmo gedimai

 • Nuleidimo mechanizmo taisymas gali būti sudėtingesnis, nes jis turi kelias judančias dalis. Jei nesate tikri savo sugebėjimu jį taisyti, geriau kreiptis į santechnikos specialistą.
 • Tačiau jei norite patys pabandyti išspręsti problemą, pirmiausia turėtumėte išardyti nuleidimo mechanizmą pagal jūsų tualeto bakelio modelio instrukcijas. Šias instrukcijas galite rasti gamintojo svetainėje arba pasikonsultuoti su santechnikos prekių parduotuvės darbuotoju.
 • Išardę nuleidimo mechanizmą, apžiūrėkite visas dalis, ar nėra akivaizdžių pažeidimų, pavyzdžiui, įtrūkimų, lūžių ar nusidėvėjimo.
 • Jei pastebėjote pažeistų dalių, jas reikia pakeisti naujomis. Naujas dalis taip pat galite įsigyti santechnikos prekių parduotuvėje. Įsitikinkite, kad perkate tinkamas dalis, suderinamas su jūsų tualeto bakelio modeliu.
 • Surinkite nuleidimo mechanizmą atvirkščia tvarka ir patikrinkite, ar jis veikia tinkamai.

4. Vandens slėgio problemos

Jei įtariate, kad tualeto bakelio neprisipildymo priežastis yra per mažas vandens slėgis, pirmiausia turėtumėte patikrinti, ar ši problema būdinga tik jūsų tualeto bakeliui, ar ji veikia visus namuose esančius vandens prietaisus. Jei vandens slėgio problemos patiriate visuose įrenginiuose, tai gali reikšti problemą su visu pastato vandentiekiu. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į santechnikos specialistą, kuris ištirs problemą ir ją išspręs.

Tačiau jei silpnas vandens slėgis pastebimas tik ties jūsų tualeto bakeliu, gali būti keletas galimų priežasčių:

 • Užsikimšęs vandens skaitiklis: Jei jūsų namuose yra sumontuotas vandens skaitiklis, jis gali būti užsikimšęs nuosėdomis ir riboti vandens srautą. Tokiu atveju galite pabandyti išvalyti vandens skaitiklį pagal gamintojo instrukcijas. Jei valymas nepadeda, gali tekti kreiptis į specialistą, kad jis patikrintų ir prireikus suremontuotų skaitiklį.
 • Užspaustas vandens tiekimo vamzdis: Vamzdis, tiekiantis vandenį į tualeto bakelį, gali būti užspaustas arba kitaip pažeistas, o tai gali sumažinti vandens slėgį. Tokiu atveju gali tekti iškviesti santechnikos specialistą, kad jis ištirtų vamzdį ir jį pataisytų arba pakeistų.
 • Sudegęs slėgio reguliatorius: Kai kuriose vandentiekio sistemose yra sumontuoti slėgio reguliatoriai, kurie padeda palaikyti pastovų vandens slėgį. Jei slėgio reguliatorius sugedo, jis gali apriboti vandens tiekimą į tualeto bakelį. Jei įtariate, kad problema yra su slėgio reguliatoriumi, geriausia kreiptis į santechnikos specialistą, kad jis jį patikrintų ir prireikus pakeistų.

Jei pašalinote įtariamas vandens slėgio problemas, tačiau tualeto bakelis vis tiek neprisipildo iki galo, patikrinkite kitas galimas priežastis, nurodytas šiame vadove.

Papildomi patarimai

Nors aukščiau pateiktos instrukcijos padės jums išspręsti daugumą dažniausiai pasitaikančių tualeto bakelio problemų, susijusių su nepilnu prisipildymu, yra keletas papildomų patarimų, kurie gali praversti:

 • Reguliariai valykite tualeto bakelį. Nuosėdų kaupimasis bakelyje gali užkimšti vožtuvus ir kitas dalis, o tai gali sutrikdyti jų darbą. Reguliariai valydami bakelį galite padėti išvengti šių problemų. Valymui galite naudoti specialiai tam skirtas valymo priemones arba paprastą actą.
 • Kartkartėmis patikrinkite tualeto bakelio dalis, ar nėra akivaizdžių pažeidimų ar nusidėvėjimo požymių. Kuo anksčiau pastebėsite problemą, tuo lengviau ir pigiau ją bus galima išspręsti.
 • Jei kyla abejonių dėl savo gebėjimų taisyti tualeto bakelį, kreipkitės į kvalifikuotą santechnikos specialistą. Nesistenkite patys taisyti problemų, jei nesate tikri, ką darote. Netinkamas taisymas gali tik pabloginti problemą ir kainuoti daugiau pinigų galiausiai.

Išvada

Neprisipildantis tualeto bakelis gali būti erzinanti problema, tačiau paprastai ją galima išspręsti savarankiškai atlikus nesudėtingus trikdžių šalinimo veiksmus. Šiame vadove pateikta informacija padės jums suprasti galimas problemas, tokias kaip sugedusi plūdė, užsikimšęs vandens padavimo vožtuvas, nuleidimo mechanizmo gedimai ir vandens slėgio problemos, bei imtis tinkamų veiksmų joms išspręsti. Nepamirškite, kad tinkama tualeto bakelio priežiūra, įskaitant reguliarų valymą ir dalių tikrinimą, gali padėti išvengti šių problemų ateityje.

Taip pat nepamirškite, kad šiame straipsnyje pateikta informacija yra skirta tik bendrojo informavimo tikslais ir neturėtų būti laikoma profesionaliu patarimu. Prieš atlikdami bet kokius tualeto bakelio taisymo darbus, visada perskaitykite savo tualeto bakelio naudojimo vadovą arba kreipkitės į kvalifikuotą santechnikos specialistą.

Šaltiniai

https://www.theontimeexperts.com/7-reasons-your-toilet-isnt-refilling-and-how-to-fix-it/

https://www.ars.com/blog/toilet-tank-not-filling

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *