Kodėl nekrenta svoris?

Kodėl nekrenta svoris?

Tikriausiai daugelis esame patyrę tą jausmą: stengiamės sveikiau maitintis, sportuojame, bet svarstyklės užsispyrėliai nerodo norimo vaizdo. Kodėl taip nutinka? Juk viską darome „teisingai“! Nors stebuklingų formulų nėra, šiame straipsnyje pabandysime išnarplioti galimas užkulisių intrigas, trukdančias svorio pokyčiams, ir kartu ieškosime realių sprendimų.

Nesame vienodi: skirtingas svoris pagal skirtingus kūnus

Pirmiausia svarbu suprasti, kad kiekvienas esame unikalus, todėl ir mūsų svoris bei jo pokyčiai skiriasi. Įtakos turi lytis, amžius, genetiniai nulemti veiksniai, netgi gyvenimo būdas. Pavyzdžiui, moters svoris nėštumo metu natūraliai didėja, o vyresniame amžiuje medžiagų apykaita šiek tiek sulėtėja. Tad lyginti save su kitais – beprasmiška. Verčiau susitelkime į sveiką svorį pagal savo ūgį ir amžių, kurį geriausiai gali padėti įvertinti gydytojas ar mitybos specialistas.

Stabilus pokytis, o ne varžybos su svarstyklėmis

Greiti metami kilogramai dažnai sugrįžta dar greičiau. Vietoj trumpalaikių dietų ir drastiškų pokyčių, siekime ilgalaikio, sveikatai palankaus gyvenimo būdo. Pradėkime mažais žingsneliais – į savo rutiną įtraukime daugiau judėjimo, rinkimės šviežius ir neperdirbtus produktus, gerkime pakankamai vandens. Net ir maži pokyčiai per laiką gali duoti nuostabių rezultatų.

Užsispyrę skaičiai ir galimos priežastys

O ką daryti, jeigu jau kurį laiką stengiamės, bet svarstyklės nerodo progreso? Čia pravartu pasigilinti į kelias galimas priežastis:

Kalorijų suvartojimas ir išdeginimas

Ar tikrai su maistu negauname daugiau energijos, nei jos išnaudojame? Gal vertėtų pasiskaičiuoti suvalgomas kalorijas ir jas palyginti su aktyvumu?

Paslėpti „kalorijų spąstai“

Cukringi gėrimai, padažai, užkandžiai – nors ir nedideli, gali turėti nemažai kalorijų. Pasidomėkite jų sudėtimi ir rinkitės sveikesnes alternatyvas.

Miego stoka

Miego metu išskiriamas leptinas – hormonas, atsakingas už sotumo jausmą. Kai miego netenka, leptino gamyba gali sutrikti, o mes jaustis alkanesni.

Sveikatos būklė

Kai kurie hormoniniai sutrikimai, vartojami medikamentai ar netgi stresas gali daryti įtaką svorio pokyčiams. Jei įtariate tokią galimybę, pasikonsultuokite su gydytoju.

Nesėkmė – tramplinas į pažangą

Nepraraskime vilties, jei ne viskas pavyksta iš pirmo karto. Kiekvienas žingsnelis, net ir pasitraukimas atgal, yra mokymosi patirtis. Svarbiausia nepasiduoti ir toliau ieškoti sau tinkamo kelio. Galbūt verta pasitarti su mitybos specialistu, prisijungti prie palaikymo grupės ar išbandyti skirtingas sporto šakas. Svarbiausia – nepasiduokite!

Atminkite, sveikavertis gyvenimo būdas yra kelionė, o ne sprintas. Mylėkite ir puoselėkite savo kūną, o pokyčiai įvyks natūraliai, palydėti geros savijautos ir energijos pliūpsnio!

Papildomi patarimai apie svorį

Neišmeskite svarstyklių lauk!

Nors jos neturi tapti jūsų gyvenimo valdovėmis, svorio stebėjimas gali būti naudingas įrankis progresui matyti. Svarbu tik nesusitelkti vien į skaičių, o vertinti bendrą savijautos ir sveikatos pokytį.

Pasidomėkite populiariais mitais apie svorį

Pavyzdžiui, ar tikrai tiesa, kad visi angliavandeniai yra blogi, ar sportas vienintelis būdas numesti svorio? Pasitikrinkite informacija iš patikimų šaltinių ir nesekite abejotinais interneto patarimais.

Įsiklausykite į savo kūną

Jis geriausiai žino, ko jam reikia. Neprivalgykite, bet ir nesigrūdinkite. Maistas turi teikti malonumą ir energiją, o sportas – džiaugsmą ir sveikatą.

Susipažinkite su sveikos mitybos principais

Nebūtina drastiškai keisti visos mitybos iš karto. Pradėkite nuo mažų žingsnelių – į savo racioną įtraukite daugiau daržovių ir vaisių, rinkitės sveikesnius gaminimo būdus, mažinkite cukraus ir druskos vartojimą.

Judėkite kasdien

Raskite jums patinkančią fizinę veiklą – vaikščiojimą, šokius, plaukimą ar dviračių sportą. Svarbiausia, kad judėtumėte reguliariai ir su malonumu.

Nepamirškite emocinės sveikatos

Stresas, nerimas ir nuovargis gali trukdyti sveikam svorio reguliavimui. Pasidomėkite streso valdymo technikomis, skirkite laiko poilsiui ir mėgstamai veiklai.

Kur kreiptis pagalbos?

Jei jau kurį laiką stengiatės sveikiau gyventi, bet svoris vis tiek nekrenta, o galbūt net auga, kreipkitės į gydytoją ar mitybos specialistą. Jie gali padėti įvertinti jūsų individualią situaciją, rekomenduoti tinkamą mitybos ir fizinio aktyvumo planą bei išsiaiškinti galimas sveikatos problemas, trukdančias svorio pokyčiams.

Nepasiduokite ir nepameskite vilties! Sveikas gyvenimo būdas – ne trumpalaikis projektas, o nuolatinė kelionė į geresnę savijautą. Tikėkite savimi, ieškokite sau tinkamų sprendimų ir mėgaukitės kelione link sveikesnio ir energingesnio gyvenimo!

Šaltiniai

https://www.healthline.com/nutrition/20-reasons-you-are-not-losing-weight

https://www.nbcnews.com/better/health/i-m-doing-everything-right-i-m-still-not-losing-ncna866376

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *